מידע נוסף
מיליון וחצי ילדות בשואה בראי הקומיקס/ 70 לעצמאות ישראל
מיליון וחצי ילדות בשואה בראי הקומיקס/ 70 לעצמאות ישראל

מיליון וחצי – ילדות בשואה בראי הקומיקס

עד כמה שהדבר עשוי להישמע מוזר, קומיקס, ילדים ושואה קשורים יחד בקשר אמיץ ומהותי. כבר במהלך מלחמת העולם השנייה החלו להופיע יצירות קומיקס שעסקו בחיי הילדים בשואה, ומגמה זו רק הלכה והתעצמה עם השנים. ילדים גיבורים, ילדים לוחמים, ילדים שהיו לקורבנות, ילדים "תליינים", חלומות ילדות, זיכרונות ילדות – כל אלה מופיעים שוב ושוב במדף הקומיקס העוסק בשואה.

התערוכה מיליון וחצי מציגה זוויות הסתכלות שונות על ילדים ועל ילדוּת ברומנים גרפיים מהארץ ומהעולם העוסקים בשואה, ובוחנת את המגמות המרכזיות ומשמעויותיהן.

התערוכה מציגה יצירות הפונות לקהלים מגוונים (קהל בוגר, קהל צעיר, בני המגזר החרדי ועוד), פרי עטם של אומנים מרכזיים כמו ארט ספיגלמן, ג'ו קיוברט, גרג פק, פסקל קרוסי, מישל קישקה, ארי פולמן, דוד פולונסקי, רותו מודן, אסף חנוכה, ג'קי ירחי, אורי פינק ושי צ'רקה, כמו גם של יוצרים צעירים. כמה מהעבודות נכתבו וצוירו בידי ניצולי שואה; אחרות בידי בני דור שני ושלישי לשואה. חלק מיוחד בתערוכה מוקדש לקומיקס זנדלוז'נדו שנכתב בידי הילד איוון פולאק בגטו טרזין ושרד בשלמותו.

התערוכה מזמינה את הקהל הבוגר לבחינה מעמיקה של הדרכים הייחודיות שבהן מטפלת האומנות התשיעית בנושא השואה, ובה בעת מאפשרת לקהל צעיר להתוודע לנושא המורכב הזה באמצעות העולם הילדי המוכר לו וגיבורים ילדים מעוררי הזדהות ואמפתיה. 

אוצרת: מיכל פז-קלפ
דימוי: מישל קישקה

שעות פתיחה

ראשון סגור לקהל הרחב

שני ורביעי 10:00-13:00

שלישי וחמישי 17:00-20:00

שישי 10:00-13:00

שבת 10:00-15:00

הגדלה

סל קניות

ערוך