מידע נוסף
קאיטוש הילד המכשף
קאיטוש הילד המכשף

 


 

 

 

 

 

קאיטוש הילד המכשף

על פי ספרו של יאנוש קורצ'אק

ההצגה מיועדת לגילאי 12-7

מחזה: איתן מושקובסקי

בימוי: גמא פריד

ליווי דרמטורגי: אוריאוריין

מוסיקה מקורית: רונירשף

תפאורה: ליטל רייס

תלבושות: זהר אלמליח

תנועה: טל קון

תאורה: יניר ליברמן

עבמאי: ניצן טורטל

משתתפים:שיר אברמוב, גולן גרוס, הגר טישמן, רוי סער, מיכאל שומרון

קאיטוש הוא ילד יחיד ומיוחד. הוא אמיץ, חסר סבלנות, שובב ובעל דמיוןמפותח. המורה בבית הספר נוזף בו תמיד, חבריו לכיתה לועגים לו ואביו מאוכזב ממנו-אבל קאיטוש חולם להיות מכשף. לאט לאט ובכוחות עצמו הוא מאמן את עצמו ולומד לבצעכשפים. המכשף הצעיר לומד להכיר את כוחותיו ויוצא להרפתקה מלאת קסם שתחילתה בכיתהבוורשה וסופה הרחק הרחק, בטירתו של המכשף החזק בעולם. באמצעות טכניקות של תיאטרוןסיפור ואנסמבל שחקנים המחליפים דמויות בקצב מסחרר, יסופר סיפורו של קאיטוש, הילדהמכשף- סיפור על דמיון, על חברות, על כוח בלתי מוגבל- ועל האחריות הכבדה שמתלווהאליו.

הספר "קאיטוש המכשף" מאת יאנוש קורצ'אק אשר פורסם לראשונהבישראל תחת השם "יותם הקסם", זכה להצלחה אדירה והסעיר דורות רבים שלילדים אשר נסחפו אחר הרפתקאותיו של קאיטוש. קורצ'אק, שהיה איש חינוך ורופא ילדים צירףלספרו הקדשה מיוחדת:

"את הספר הזה אני מקדיש לנערים חסרי המנוחה, אלה שקשה להם להשתנות.צריך לרצות חזק ובהתמדה. צריך לחשל את כוח הרצון. צריך להביא תועלת.

תמוהים הם החיים. דומים לחיזיון מוזר. למי שיש כוח רצון ותשוקה חזקה לשרתאת הזולת, חייו יהפכו לחלום מופלא. גם אם הדרך אל המטרה הייתה סבוכה, ורצופה סתירות."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מוסיקה מקורית: רוני רשף

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הגדלה

סל קניות

ערוך